Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy 30+?

Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy 30+?Każdy chciałby zachować młodość na zawsze – niestety nie jest to możliwe. Można jednak opóźnić procesy starzenia, pielęgnując skórę w odpowiedni sposób i właściwie się odżywiając. Jakkolwiek raczej wszyscy kojarzą jakie produkty powinni spożywać, tak co do odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, mających działać przeciwzmarszczkowo, wiele osób ma wątpliwości. Czym musi się odznaczać krem przeciwzmarszczkowy, żeby zostać uznany za dobry w walce z pierwszymi oznakami starzenia skóry? Co powinien zawierać? Oto krótki poradnik!

Dostosowany do sytuacji

Kosmetyki, których warto używać, żeby zadziałać na skórę, muszą być dostosowane do konkretnego przypadku. Przede wszystkim innych produktów wymaga skóra kobiety, która dopiero przekroczyła trzydziestkę, od skóry kobiety, która już ma przeszło 60 lat. Wiadomo, że kosmetyki dla starszych osób muszą być zdecydowanie mocniejsze i mogą po prostu zawierać inne składniki. Ważny jest również typ cery, z jaką ma się do czynienia. Pierwsze zmarszczki to przecież nigdy nie jest jedyny problem – ktoś może mieć przesuszoną skórę, ktoś inny trądzikową, a jeszcze kto inny naczynkową. Każda z nich wymaga stosownej pielęgnacji.

Pełen składników aktywnych

Krem przeciwzmarszczkowy 30+ powinien być przede wszystkim bogaty w składniki aktywne, które pomogą utrzymać skórę w dobrej formie. Dobrze jest dostosować je do potrzeb konkretnej skóry – a zatem na przykład jeśli chcemy, by nabrała więcej blasku, zadbajmy o krem z dodatkiem witaminy C itp. Warto, by krem przeciwzmarszczkowy 30+ posiadał przynajmniej jeden z poniższych składników:

  • kwas hialuronowy
  • witamina C
  • koenzym Q10
  • L-arginina
  • witamina E

Oczywiście, mogą być wzbogacone jeszcze innymi, pomocnymi elementami, niemniej jednak te posiadają udowodnione działanie i na pewno pomogą właściwie pielęgnować cerę – chroniąc ją przed zbyt szybkim starzeniem. Oddzielny krem warto posiadać pod oczy (o skoncentrowanym działaniu), przy których dosyć szybko pojawiają się pierwsze, widoczne zmarszczki.

Pielęgnację przeciwzmarszczkową z powodzeniem możesz stosować sama w domu. Przeczytaj, jak zorganizować sobie domowe SPA: https://lirene.pl/domowe-zabiegi-jak-w-gabinecie-spa/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *